True Blood » 5th season » Synopsis

True Blood » 5th season: synopsis - 5x12 ~ Save Yourself

24. srpna 2013 v 22:27 | © A-P | Posted by: Shelley~
http://imageproxy.jxs.cz/~nd01/jxs/cz~/818/724/57ea7fdf7f_94770385_o2.png

Ericovi se konečně podaří to, o co se tak dlouho snažil. Zabil Russella Edgingtona. Nora tak objevuje krásu a lákadlo víl. A tak má Erik plné ruce práce, aby Sookie a ostatní udržel před svou upírskou sestrou v bezpečí. Společně se pak vydávají do Fantagsii, aby vyzvedli Pam. Zde ale zjistí, že tu den předtím odvedly Autority a je uvězněna na ústředí ve vězení. A tak přichází s náhradním plánem, jak vniknout do Autorit, osvobodit Pam a jako bonus ještě přiklonit Billa opět na svou stranu. K tomu ovšem budou potřebovat aktivní pomoc Sookie. Mezitím se rozbíhá mezi radou Autorit boj o to, kdo je vyvoleným Lilith a komu náleží vypití její krve. Luna a Sam se snaží, hlavně i díky svým schopnostem přeměny, zachránit Luninu dceru ze spárů Autorit. Vše ale vede k velké kolizi, kdy Luna do veřejnoprávní televizi na plná ústa řekne, co mají upíři skutečně za lubem. Když Erick, Sookie a zbytek výpravy vniknout do Autorit, nechávají za sebou jen krvavou lázeň. Osvobodí Pam, která se vášnivě vrhne na Taru. Ve finálním tažení pak dojdou k Billovi, ale místo toho, aby ho přetáhli na svoji stranu, Bill vypije Lilithinu krev a dochází u něj k absolutní přeměně...

True Blood » 5th season: synopsis - 5x11 ~ Sunset

24. srpna 2013 v 22:26 | © A-P | Posted by: Shelley~
http://imageproxy.jxs.cz/~nd01/jxs/cz~/818/724/57ea7fdf7f_94770385_o2.png

Sookie se snaží dopátrat původu upíra, kterému byla zaprodán. Tuto činnost však naruší daleko zásadnější věc - Russell Edgington je naživu, na svobodě a ještě je na stopě vílám. Což se mu nakonec i povede a díky zhypnotizovanému Jasonovi nalezne víly a zabije tu nejstarší z nich. A tak se zbytek víl rozhodně, že se mu důstojně postaví. Mezitím se snaží Pam a Tara zahladit veškeré stopy po zabití nového šerifa. I přes veškerou snahu je však dopadají autority, Pam bere zodpovědnost na sebe a je uzavřena do žaláře v sídle Autorit. Billovi se začíná čím dál častěji zjevovat Lilith a to ho dočista zbavuje rozumu. Našeptává mu, že to on by měl být vůdce všeho a je třeba pro to podniknout potřebné kroky. Neví však už, že i ostatním upírům z rady se Lilith zjevuje s přesně stejnými slovy. Vše navíc ještě končí tak, že se Billovi vzepře Jess. Situace začíná být čím dál tím víc vyhrocená - vzniká více a více upírů. Tato upíří "mláďata" se vymykají kontrole a útočí jak na lidi, tak na vlkodlaky. V tomto momentu se dává do boje s nimi i Alcide a jeho marnotratný otec.

True Blood » 5th season: synopsis - 5x10 ~ Gone, Gone, Gone

24. srpna 2013 v 22:25 | © A-P | Posted by: Shelley~
http://imageproxy.jxs.cz/~nd01/jxs/cz~/818/724/57ea7fdf7f_94770385_o2.png

Sookie a Jason konečně nachází pod postelí to, na co je babička odkazovala. Zjistí, že je to přes 200 let stará smlouva psaná vílím písmem, kterou uzavřel jejich předek s mocným upírem. Stoj v ní, že první dědička, které nese vílí schopnosti, bude tomuto upírovi bez protestů odevzdána. A tou dědičkou není nikdo jiný, než Sookie. Hoyt vytasí na Jessicu a Jasona prapodivnou prosbu. Chce, aby ho Jessica před odjezdem na Alijašku okouzlila a pomohla mu zapomenou na ně oba. Po prvotních protestech mu Jessica vyhoví. Hoyt je sice spokojený, ale Jess i Jason se začínají utápět ve smutku. Anarchie upíru začíná nabírat na síle. Veškeré továrny Tru Blood rafinovaně zničeni a tak se již témě všichni bez ostychu živí lidmi. A nejen to. Od Autorit přichází další prapodivné rozkazy - každá oblast má na starosti vytvořit minimálně 5 nových upírů. Pam a Tara se vzepřou vůli autorit a chladnokrevně zabijí nového šerifa oblasti. Sam a Luna hledají Emu. Přemění se v myšky a dostanou se tak až do největšího sídla autorit. Zatím ale netuší, že jejich největším problémem bude Russel Edgington. Russel Edgington se začíná vzpírat autoritám a nabádá je, že tyranisovat lidskou populaci nestačí. Navrhuje, aby se pustili i do získávání vílí krve, která jim zajistí bezstarostné procházení po slunci. To ovšem Autority zamítnout a tak se od nich Russel odtrhne a vyhrožuje, že jeho úloha ještě neskončila a dotáhne své ďábelské plány do konce.

True Blood » 5th season: synopsis - 5x09 ~ Everybody Wants to Rule the World

24. srpna 2013 v 22:23 | © A-P | Posted by: Shelley~
http://imageproxy.jxs.cz/~nd01/jxs/cz~/818/724/57ea7fdf7f_94770385_o2.png

Autority pokračují ve svém zběsilém vyvražďování lidí a fanatickém uctívání Lilith. Eric ví, že je to velmi alarmující situace a tak se rozhodne zakročit na vlastní pěst. Vymyslí rafinovaný plán útěku, do kterého začlení i Billa. Ten však pod vlivem Lilithiny krve upadá do iracionálního poblouznění a Erica zradí odvezdáním Autoritám. Mezitím se Sookie usilovně snaží pátrat po vrahovi svých rodičů. Nevědomky se však dostává na stopu fanatického klubu, který vyvražďuje všechny nadpřirozené bytosti, které mu přijdou pod ruku. Andy a Jason stále pátrají po klubu vrahů nadpřirozených bytostí a konečně se jim dostává kýženého výsledku. Obzvláště pak díky velké pomoci Sama a Luny. Tary a Arlene se snaží vypořádat se šlamastikou s démonem ohně Infrit. Ta po nich však požaduje téměř nemožné - život Teriho, nebo jeho bývalého kapitána z války. A tak začíná Tary svádět morální souboj, co je správné a kam až by měl zajít kvůli svým nejbližším. Pam začíná ztrácet na Fantagsinou po jmenování nového šerifa oblasti absolutní kontrolu. Upíři se zde bez ostychu začínají veřejně krmit na lidech. Alcide byl vyvržen ze smečky a tak se vydává hledat rady ke svému otci, který před lety stejně jako on musel smečku opustit. Za jeho nepřítomnosti se však zbytek smečky paktuje kvůli "V" s Russellem Edgingtonem a v důsledku toho dochází i k únosu Luniny dcery, Emmy.

True Blood » 5th season: synopsis - 5x08 ~ Somebody That I Used to Know

24. srpna 2013 v 22:19 | © A-P | Posted by: Shelley~
http://imageproxy.jxs.cz/~nd01/jxs/cz~/818/724/57ea7fdf7f_94770385_o2.png

Autority začínají čím dál tím víc útočit bez ostychu na lidskou populaci. Do velkého pokušení se dostává i Bill, a nakonec mu i podléhá. Omámen krví navrhuje i Autoritám neuvěřitelný promyšlený nápad - zlikvidovat výrobny falešné krve Tru:Blood, který pak povede k jedinému výsledku - upíři se začnou živit výhradně na lidech. Mezitím se Sookie, za pomoci ostatních víl, snaží vypátrat kdo zabil jejich rodiče. Alcide se dostává do vážného sporu s vůdcem smečky vlkodlaků.

True Blood » 5th season: synopsis - 5x07 ~ In the Beginning

24. srpna 2013 v 7:36 | © A-P | Posted by: Shelley~

Sookie se po vyčerpání v nočním klubu víl zhroutí a dozvídá se, že jí ubývají schopnosti a pokud je bude nadměrně používat, stane se zase normálním člověkem. Ta se po dlouhých úvahách rozhodne, že se o to pokusí a začne své schopnosti využívat na prázdno. Tara se díky tomu, že je nově upírem dostává do konfliktu se svojí matkou. Ta se jí v podstatě zřekne. Tato skutečnost ji ještě více sbližuje se svou stvořitelkou, Pam. Laffayette se vydává za Jesusovým strýcem do Mexika. Ten ho napadá, uvězní a snaží se ho zbavit jeho čarodějnických schopností. Když už vše vypadá zle, zaútočí na strýce jeho manželka a ubodá ho k smrti. Laffayetta propouští na svobodu. Bill, Eric a zbylá skupina upírů z vedení Autorit pod lehčím nátlakem Russella Edgingtona vypijí krev původní upírky Lilith. Dostávají se do transu a hromadně útočí na skupinu lidí v baru. Na konec se jim Lilith zjeví a opakovaně je přinutí je opakovaně k útoky na lidi. Ericovi se však zjeví jeho stvořitel Godrick a promlouvá k němu, že toto všechno je špatně a že musí zachránit svoji sestru.

True Blood » 5th season: synopsis - 5x06 ~ Hopeless

24. srpna 2013 v 7:35 | © A-P | Posted by: Shelley~

Jak se brzy ukáže, na skupinku Bill,Eric, Alcide a Sookie zaútočí skupina vlkodlaků, která věrně slouží Russellovi Edgingtonovi. Naštěstí se ale objeví i autority a podaří se Russela Edgingtona zajmout. Bill a Eric dostávají slibovanou milost a jsou propuštěni. Laffayette navštěvuje svoji matku v ústavu a zjišťuje, že měli oba úplně stejnou vidinu Jesuse. Laffayette tak začíná přemýšlet nad významem tohoto vidění a jak Jesusovi případně pomoci. Na Sama a Lunu zaútočí neznámá skupina odpůrců jakýchkoliv nadpřirozených bytostí. Oba tak končí v nemocnici. Lunina dcera Emma se promění ve vlkodlaka a uniká před nimi ke své babičce (matce zavražděného vůdce smečky Marcuse). Jason se svěřuje Sookie s tím, co se dozvěděl v nočním klubu o smrti jejich rodičů. Společně tak pátrají o informacích, jak to přesně bylo. Zjistí, že je zabil upír, protože v autě ucítil Sookiinu krev. Tuto skutečnost Sookie odmítá. Autority se po společné poradě rozhodnou Russela popravit, tomu se však záhadně podaří osvobodit s pout a probodává vedoucího Autorit, Romana.

True Blood » 5th season: synopsis - 5x05 ~ Let's Boot and Rally

24. srpna 2013 v 7:33 | © A-P | Posted by: Shelley~

Sookie a Alcide se oddávají společným vášním. Než však dojde k nějakému důstojnému vyvrcholení, Sookie Alcida pozvrací. V tu chvíli se zjeví Eric a Bill a žádají Sookie o pomoc při hledání Russella Edgingtona. Laffayettovi se začíná pravidelně zjevovat Jesusova hlava. Momentálně v takové formě, že má Jesus násilně zašitá ústa a žebrá o pomoc. To stejné se zjeví i Laffayetovo matce v ústavu. Tara se začíná začleňovat s pomocí Pam do upírské komunity. Pracuje jako barmanka ve fantagsie. Zatím má ale výrazné problémy se sebeovládáním a tak v nestřežené chvíli zaútočí na jednoho z návštěvníků baru. Jasonovi se začínají zdát od návštěvy nočního klubu prapodivné sny. Pravideln se mu v nich zjevují jeho rodiče, kteří jsou obvykle i někde pokousáni od upíra. Sookie, Alcide, Bill a Eric pátrají za pomoci hlídače parkoviště, na kterém byl Russell Edgington pohřben. Nacházejí ho v opuštěném skladišti, kde se všude povalují mrtvá vysátá těla lidí. Russell je naštěstí velmi slabý a tak se skupinka začne radovat z jeho dopadení. V tu chvíli však někdo na Alcida zaútočí zezadu.

True Blood » 5th season: synopsis - 5x04 ~ We'll Meet Again

24. srpna 2013 v 7:32 | © A-P | Posted by: Shelley~

Eric a Bill konečně dostávají možnost zachránit své životy a pátrat po Russellovi Edgingtonovi. Eric ve snaze najít nějaké podstatné pojítko zpochybňuje důvěru Pam a podrobuje ji podrobnému výslechu. Hádka kvůli nedůvěře nakonec vyústí v zásadní krok - Eric navždy propustí Pam, jako její stvořitel, ze svých služeb. Proto se Eric s Billem společně dohodnou, že poprosí o pomoc Sookie. Laffayette opět ztrácí kontrolu sám nad sebou a chvílemi se proměňuje v Brujo. V jednom ze svých záchvatů málem zabije i Sookie. Pam se snaží Taru přimět k rozumu, aby přijala svůj nový životní úděl, a začlenila se do komunity upírů. Jason a šerif Andy se dostávají do tajemného nočního klubu. Po chvilce si Jason uvědomí, že za vším stojí víly. Narazí zde taky na svou sestřenici, která se nechtíc prořekne, že jeho a Sookiiny rodiče zabili upíři. Alcide se vypořádá s Debbiinou ztrátou a vydává se za Sookie říct jí, že ji na policii ani vlčí smečce neudá. Protože je však Sookie pod vlivem alkoholu, oddávají se po dlouhých měsících potlačovaným sympatiím a vášním.

True Blood » 5th season: synopsis - 5x03 ~ Whatever I Am, You Made Me

24. srpna 2013 v 7:30 | © A-P | Posted by: Shelley~

Eric a Bill se opakovaně snaží jednak s vedoucím Autorit, Romanem, o své životy. Sookie se ve snaze nalézt Taru uchyluje k tomu, že se vypraví do Fantagsie a požádá Pam o pomoc. Pam je však melancholická ze vzpomínání na svou minulost s Ericem, a tak není zrovna dobře naladěna. Jason náhodně naráží na svou bývalou učitelku, která ho kdysi připravila o panictví. Tohle opětovné shledání v něm akorát ale prohloubí bezradnost v jeho citech k Jessice. Alcide se dozvídá od Sookie, že to byla ona, kdo zabil Debbie.

True Blood » 5th season: synopsis - 5x02 ~ Authority Always Wins

24. srpna 2013 v 7:29 | © A-P | Posted by: Shelley~

Eric a Bill setrvávají ve svém odhodlání přemluvit Autority na výměnný obchod - jejich životy za dopadení Russela Edgingtona. Mezitím Pam smutní po Ericovi a melancholicky vzpomíná, jak se v minulosti setkala s Ericem a jak ho konečně přinutila přeměnit ji v upíra. Zároveň projevuje první snahy stát se novorozené upírce Taře oporou. Alcide na sebe vezme za Sama vinu a přiznává, že to on zabil Marcuse. Má se stát právoplatně novým vůdcem smečky, ale obrací se k ní zády. Sam a Luna se dostávají ve svém vztahu do problémů. Luně se přestává líbit, že se jí Sam montuje do výchovy dcery. Luna se se Samem rozchází, ale bohužel pak následuje nepříjemná událost - její dcera Emma se poprvé mění ve vlkodlaka. Sookie a Laffayette se zuby nehty snaží držet pod kontrolou Taru. Ta se však i přes jejich úsilí vymkne kontrole a utíká do lesů.

True Blood » 5th season: synopsis - 5x01 ~ Turn! Turn! Turn!

24. srpna 2013 v 7:27 | © A-P | Posted by: Shelley~

Začínáme přesně v momentě, kdy skončila série 4. Sookie přivolá na pomoc Laffayetta a společně se pak snaží oživit Taru. Je to však bezvýsledné - je mrtvá. Dostávají proto spásný nápad - proměnit ji v upíra. Protože Eric ani Bill nejsou k nalezení, požádá Sookie o pomoc Pam. Bill a Eric se snaží co nejrychleji zahladit stopy po zavraždění Nan Flaniganové. Autority jsou jim však v patách. Ve chvíli, kdy chtějí společně opustit Billovo sídlo, polapí je Autority do zajetí. Při cestě za jistou smrtí se jim však podaří uvolnit pouta a vyhodit auto svých zajatců do vzduchu. Při útěku se však setkávají s Ericovo upírskou sestrou Noru, která je taktéž v řadách autorit. Ta jim však místo zajetí prozrazuje, že měla jejich záchranu naplánovanou o pár kilometrů dál. Společně se tak všichni tři dávají na útěk. Jason se i nadále potýká s milostnými potížemi s Jessicou. Sookie a Laffayette zakopávají mrtvolu Debbie. Když pak přijde k Sookie Alcide a po Debbie se ptá, Sookie vše zapře. Sam začíná mít potíže poté, co smečka vlkodlaků začne hledat svého velitele Marcuse. Je jen otázkou času, kdy okolnosti jeho zavraždění vyjdou najevo. Bill, Eric a Nora jsou i přes důslednost při výběru úkrytu nalezeni a zajmutí autoritami.
 
 

Reklama
{homepage} {archiv} {gallery}
Copyright © 2013 | Your Czech and Best Source about Anna Paquin
~ sources ~
apaquinsource.com