True Blood » 4th season » Synopsis

True Blood » 4th season: synopsis - 4x12 ~ And When I Die

24. srpna 2013 v 17:54 | © A-P | Posted by: Shelley~

Duch zabité Marnie vstupuje do Laffayetta, který pak začne ohrožovat každého, kdo mu přijde pod ruku. Především pak Jesuse, protože Marnie zoufale touží po jeho schopnostech šamana. Nakonec se ji povede Jesuse zabít a s nově nabytími schopnostmi začíná opětovné tažení proti Billovi a Ericovi. Mezitím se Sookie a Tara snaží vrátit své životy do normálních kolejí. Sookie navštěvuje Alcide a oznamuje jí, že s Debbie nadobro skončil. Rovněž jí dává najevo, že by to měli dát dohromady. Sookie společně s Tarou a zbytky bývalé Marniiny čarodějnické skupiny vyvolávají duchy zemřelých, včetně Sookiiny babičky, a ti pak společnými silami Marnie porazí. Jason se dává dohromady s Jessicou. Jejich vztah je ale trochu nevyvážený. Jason je poprvé zamilovaný, ale Jessice jde jen o sex. Sookie by si měla vybrat mezi dvěma muži, které miluje - Ericem a Billem. Není schopna se rozhodnout ani pro jednoho a proto je oba opouští s přáním, aby ji nechali žít normálním životem. Ti pak zabijí, částečně i z návalu vzteku, Nan Flanaganovou, upírku pro jednání s veřejností. Rozohněná Debbie vtrhne k Sookie domů s odhodláním, že ji zabije. V nepřehledné rvačce pak vystřelí Taře mozek z hlavy. Sooki ve vzteku Debbie přepere a zabije ji. Alcide na jednom ze svých stavenišť nachází zabetonovaný blok, kam uložili na věky Russela Edingtona. Díra je však uvolněná a Russel zde není...

True Blood » 4th season: synopsis - 4x11 ~ Soul of Fire

24. srpna 2013 v 17:53 | © A-P | Posted by: Shelley~

Po té, co se do Marliina kouzelného krámku dostává i Sookie, vynakládá Jason veškeré úsilí, aby zabránil Billovi a Ericovi dům zapálit. Sookie naléhá na Marnie, aby je propustila a ukončila válkou, která mezi ní a upíry vznikla. Ta souhlasí a vychází se Sookie před dům ven. Zde sděluje Billovi a Ericovi, že propustí všechny a válka bude u konce, pokud si oni dva vezmou život. Oba souhlasí. Jejich plány ale pokazí Pam, která nehodlá nechat Erica zemřít. Marnie je čím dál silnější a nabývá i schopnosti vidění do budoucnosti. V té vidí svou mrtvolu a proto se vehementně opakovaně pouští do snahy zabít všechny přítomné upíry. Sookie situaci včas odhadne a pomocí vílích schopností přeruší Marniin čarovný kruh, který tvoří barikádu mezi upíry a prostory kolem jejího krámku. Tím si vyslouží, že Marnie stočí svou nenávist na ni a uzavře ji v ohnivém kruhu s jediným úmyslem - zabít ji. Mezitím se Laffayette a Jesus snaží horlivě přijít na způsob, jak z Marnie vymanit ducha čarodějnice Antonie. To se jim nakonec povede a Eric s Billem okamžitě Marnie zabíjí. Na opačné straně Bon Tom se dostává do obrovských problémů i Alcide. Sam chce pomstít Tommyho smrt a vydat se Marcuse zabít. Jeho odhodlání se ještě umocní, když zjistí, že Marcus unesl Luninu dceru Emmu. Marcus ke svým plánům zneužívá zlomenou Debbie. Nejen, ze se s Emmou schovává u Debbie doma, dokonce se s ní ale i vyspí. V tu chvíli se do chodu událostí zapojuje i právě zmiňovaný Alcide. Společně se Samem vtrhnou k Debbie domů, kde je spolu nachytají v posteli. Marcus se rychle vzpamatuje z překvapení a začíná mířit zbraní na Sama. Alcide, ve snaze ochránit Sama, Marcuse zabíjí a vzápětí i zavrhuje Debbie se slovy, že už ji nikdy nechce vidět.

True Blood » 4th season: synopsis - 4x10 ~ Burning Down the House

24. srpna 2013 v 17:51 | © A-P | Posted by: Shelley~

Sookie se díky vlastní vynalézavosti, vílím schopnostem a získaným informacím v Marleině krámku podaří zamezit zavraždění Billa a zároveň i zbavuje Erica vlivu, který na něj Marnie měla. Ve zmatku, který při tomto úkonu nastal, Marnie společně se dvěma podmaněnými upíry zmizela. Tara a zbytek skupiny se snaží po tom, co Marnie uteče, opustit její krámek. Kouzlo, které je tam drží, je však příliš silné a tak je jejich snaha bezvýsledná. Jason, i na vzdory svým předsevzetím, strávil s Jessicou noc. Kvůli výčitkám svědomí, které má vůči Hoytovi, Jess požádá, aby mu vymazala vzpomínky. Tím ji ale neuvěřitelně rozčílí. Eric a Bill mají v plánu zapálit celý Marniin krámek. I se všemi lidmi vevnitř. To ale Sookie razantně odmítá a tak se obrací s prosbou o pomoc na Jesuse a Laffayeta. Jesus má i plán, jak z Marnie vymanit ducha Antonie a tím celou situaci zachránit. Mezitím se i uvnitř krámku snaží Tara prolomit s dalšími lidmi kouzlo, které na ně Marnie uvrhla. Na chvilku se jim podaří kouzlo prolomit. Nemá to však valné výsledky. Nejen, že se jim nepodaří uniknout, ale zároveň dovnitř vtáhnout i bezprostředně blízko stojící Sookie a Laffaietta.

True Blood » 4th season: synopsis - 4x09 ~ Let's Get Out of Here

24. srpna 2013 v 17:50 | © A-P | Posted by: Shelley~

Alcide porušuje svůj slib, který dal Debbie a navštěvuje zkontrolovat Sookie. Když ji najde postřelenou na hřbitově, okamžitě se jí snaží pomoci. Bill mu ji ale vytrhne a dává Sookie napít své krve. To ji naštěstí střelné rány zahojí. Marnie po vyostřené situaci na hřbitově zajala Erica a další dva upíry. Snaží se je podmanit a nadále tropit i ostatním upírům z pomsty zle. To se nelíbí zbytku její čarodějnické skupiny, včetně Tary. Marnie však nebere jejich námitky v potaz a učiní z nich pomocí kouzla zajatce. Do Laffayetta vstupuje duch Mave. Ta ho pak donutí, aby Arlene unesl její dítě. Na pomoc přispěchá Jesus, který díky svým šamanským schopnostem Mave z Laffayetova těla vyžene. Marcus se vydává osobně pohrozit Samovi do Merlots. Najde tu však jen jeho bratra Tommyho. Předává mu vzkaz, ve kterém stojí, aby ho Sam po návratu okamžitě navštívil. Tommy se, ve snaze urovnat situaci se Samem, promění v Sama a za Marcusem se vydává sám. Ten ho k pak společně s dalšími vlkodlaky ubije k smrti. Celé situaci bezradně přihlíží Alcide. Zoufalá Debbie, která opět užívá "V", se vydává za Sookie s nabídkou, že jí také nějakým způsobem pomůže. Sookie nabídky využije a nechá se dopravit do Marniina čarodějnického krámku. Vstoupí dovnitř a hned u vchodu ji začne naoko ohrožovat Tara brokovnicí. Ve svých myšlenkách jí však sdělí, že je tam Marnie vězní proti jejich vůli a že chce zabít Erica,Billa i všechny ostatní. Jason veze Jessice zbylé věci od Hoyta. I přes to, že se snaží svým citům k ní ubránit, situace se jim vymyká z rukou.

True Blood » 4th season: synopsis - 4x08 ~ Spellbound

24. srpna 2013 v 11:10 | © A-P | Posted by: Shelley~

Všichni upíři, až na jednu výjimku, útok Marnie přežívají. To Antonii, která Marnie posedla, rozčílí do nepříčetna. Antonie však ucítí novou šanci, když ji Bill požádá o schůzku, která by měla nastolit mír a konec války mezi ní a upíry. Marnie se tak se svou čarodějnickou skupinu vydává na schůzku na hřbitov, kde všechny své přívržence shromáždí i Bill. Alcide a Debbie se konečně, Na Debbiino naléhání, přidávají k místní smečce vlkodlaků, která se velmi jasně vyjádří, že se chce distancovat od sporu mezi upíry a čarodějnicemi, i když by si Alcide přál něco jiného. Aby toho nebylo málo, chce Debbie po Alcidovi téměř nemožné - aby se přestal stýkat se Sookie. Jasonovi se podaří Jessicu zachránit a vzniká mezi nimi jisté citové pouto. Jasson se však cítí provinile kvůli svému kamarádovi Hoytovi, který se s Jess nedávno rozešel a pořád je z toho na dně. Sam se i nadále sbližuje s Lunou a její dcerou. Najevo ale vychází, že otcem Luniny dcery je vedoucí místní smečky vlkodlaků Marcus, do které nyní patří i Alcide. Marcusovi se samozřejmě sbližování jeho ex-přítelkyně se Samem vůbec nelíbí a tak to dává patřičně najevo. Po návratu z Mexika mívá Laffaytte chvílemi zvláštní vidiny. Pravidelně pak začne vídat ducha černošky Mavis, která má na svědomí požár u Arlene doma a snaží se podmanit Arleino dítě. Je totiž přesvědčená, že je její. Setkání mezi čarodějnicemi a upíry nedopadá tak, jak si Bill představoval. Nejen, že Eric stále zůstává pod vlivem Marnie, ale spory se ještě vyostří. Koncem jednání je Marlein příslib, že vyhubí všechny upíry.

True Blood » 4th season: synopsis - 4x07 ~ Cold Grey Light of Dawn

24. srpna 2013 v 11:05 | © A-P | Posted by: Shelley~

Bill na Sookiino naléhání Erica bez úhony propouští. Ten se pak konečně intimně sblíží se Sookie. Jejich štěstí však dlouho netrvá, protože se opět objevuje Bill, který Ericovi vysvětluje, že čarodějnice Antonia, která vstoupila do Marnie, má ďábelský plán - chce všechny upíry během dne pomocí kouzla vylákat z jejich úkrytů na přímé světlo a tím je tak v podstatě upálit/zabít zaživa. Proto je třeba přijmout bezpečností opatření. Bill, Pam, Eric a Jessica se nechají připoutat stříbrnými řetězy k lůžkům. Tara se po veškerých křivdách a újmách, které jí kdy upíři způsobili, nakonec přidává do skupiny k Marnie. Stejně tak i k jejímu boji proti upírům. Laffayette se dozvídá od Jesuse, že do něj vstoupil duch Jesusova strýce. I přes veškerá bezpečností opatření je na relativně mladou upírku Jess Marniina kletba příliš silná. Stříbrné řetězy ze sebe strhá a jde za voláním záludné opojné kletby vstříc dennímu světlu. V tu samou chvíli se o kletbě dozvídá Jasson a tak se rozbíhá Jessicu do jejího domu zachránit. Stihne to však včas?

True Blood » 4th season: synopsis - 4x06 ~ I Wish I Was the Moon

24. srpna 2013 v 11:00 | © A-P | Posted by: Shelley~

Bill v nestřežené chvíli najde Sookie a Erica v milostném obětí. To ještě více umocní problémy mezi nimi dvěma. Bill vydává rozkaz, aby Erica odvedli. Ten se tomu nijak nebrání, naopak ochotně přijímá rozkaz Krále Louisiany. Po té, co se Jasonovi podařilo utéct z doupěte pumodlaků trpí stihomamem. Je zavřený doma a bojí se, že se z něj pumodlak doopravdy stane. Poté se však od Alcida dozví, že kousnutím se z člověka pumodlak ani vlkodlak nestane. Samův konfliktní bratr Tommy zabíjí své rodiče při nešťastné hádce, kdy opět Tommyho osočují a nutí ho, aby se proměnil v psa a účastnil se psích zápasů. Díky tomuto činu záhadně získává i možnost měnit se na lidi. Proto na sebe okamžitě bere podobu svého bratra Sama a začne dělat víc škody, než užitku. Laffayette a Jesus opakovaně navštíví Jesusovo dědečka v Mexicu, který se jejich problémy však snaží vyřešit po svém. Nechá mexického ducha/čarodějnici vstoupit místo do Jesuse do Laffayetta. Mezitím se Marnie v zajetí Billovo vězení podaří vyvolat ducha starodávné čarodějnice, jejímž životním cílem bylo ovládnout a zničit všechny upíry. Vstupuje do těla Marnie a její mise tak může začít.

True Blood » 4th season: synopsis - 4x05 ~ I'm Alive and on Fire

23. srpna 2013 v 23:06 | © A-P | Posted by: Shelley~

Marnie se probouzí v lese a nepamatuje si, co se stalo nebo děl.Tak, jako v předchozích případech. Vypravuje ze sebe, že do ní vstoupila bohyně, která je bude před upíry ochraňovat. Trojice Laffayette, Tara a Jesus však tyto nesmysly odmítají poslouchat a nechávají Marnie v lese samotnou. Arlene šílí z nápisu, který její syn načmáral na zeď. Je bytostně přesvědčená, že ho posedl duch jeho mrtvého otce vraha Reného. A tak do domu pozve kněze, aby případného ducha vyhnal. Díky Ericově bezradnosti a čirému neštěstí se začínají vztahy mezi ním a Sookie prohlubovat. Ta se pak nenápadně snaží zapojit do čarodějnické skupiny, ve které chce zjistit co nejvíce informací o tom, co se stalo Erickovi. Když se ji to pak následně povede, poprosí jako projev dobré vůle Marnie, aby jí přečetla její budoucnost. Marnie vyvolává ducha Sookiiny babičky, která ji varuje jednak před nebezpečností Marnie a pak před tím, aby se citově nezaplétala s mužem, který s ní momentálně žije, že není ten pravý. Sookie vyděšená touto událostí utíká do útočiště svého domova. Pam si stěžuje u Billa na vzniklý konflikt s čarodějnicí Marnie. Nabádá ho, aby upozornil autority, protože půjde o daleko větší problém, než se zprvu zdálo. Billovi se podaří Marnie zajmout a snaží se z ní dostat co nejvíce informací. Ta však tvrdošijně tvrdí, že si nic nepamatuje. Marnie pak opět v jejích myšlenkách navštěvuje tajemný duch ženy/bohyně/čarodějnice. Bill se ze strachu z Marniiny nebezpečnosti uchyluje k rozhodnutí, že ji zabije. To mu to začne Pam vehementně vymlouvat a prořekne se, že Marnie vymazala Erickovi pamět a ten teď bydlí schovaný u Sookie. Bill se po zjištění této skutečnosti okamžitě vydává k Sookie.

True Blood » 4th season: synopsis - 4x04 ~ I'm Alive and on Fire

23. srpna 2013 v 23:04 | © A-P | Posted by: Shelley~

Sookie se snaží dostat po incidentu Erica do domu, ten je však omámený vílí krví, chová se jako pominutý a následně uteče do lesů. Aby ho našla, obrací s prosbou o pomoc na Alcida. Ten se promění ve vlka a snaží se jít po jeho stopě. Mezitím se po Ericovi začne shánět i Bill. Pam úspěšně zatlouká se slovy, že sama po Ericovi pátrá a neví, kde je. Billa pak navštěvuje i Nan (mluvčí americké upíří ligy) a nadává mu za to, že se snažil zasáhnout do záležitosti s Marnie. Bill ji přesvědčuje, že je situace vážná, Nan to však smete bezstarostně ze stolu. Marnie se po snaze vyvolat ducha zdají prazvláštní sny. V jednom z nich sleduje španělskou inkvizici, kde před zraky všech upalují čarodějnici. Ta v plamenech umírá a vstupuje do Marnie. Když se u ní pak Laffayette, Jesus a Tara snaží získat odvolání kletby na Erica, Marnie odpovídá, že neví, jak to udělala. Snaží se vyvolat ducha oné čarodějnice, bohužel se jí to však nepodaří. Marnie tak začne hledat v knihách kouzlo, které by mohlo Ericovi pomoci, je to však bezvýsledné. Alcide úspěšně objevuje Erica, jak se nahý koupe v jezeře. Sookie se snaží Erica z jezera dostat, když však začne svítat a situace začíná být akutní, Sookie nakáže Ericovi, aby se přemístil do jejího domu dřív, než zemře. Terry v noci hlídá Mike zatímco Terry s ostatními dětmi spí. Na chvilku si od Mika odskočí a když se vrátí, čmáře Mike po zdi nápis "To dítě není tvoje". Bill navštěvuje Sookie a uhodí na ni, že určitě schovává Erica. Sookie vše však popírá. Kdy chce Bill prohledat její dům, Sookie mu to nechce dovolit pod výmluvou, že by jí měl věřit, že mu nikdy nelhala a že ji takovéhle chování uráží. Bill jí její argument uvěří a odchází. Marnie nakonec přeci jen objeví možná účinné zaklínadlo na záchranu Erica. Za přítomnosti Pam, Laffayetta, Tary a Jesuse se snaží v lesích během rituálu se svíčkami zaklínadlo zvrátit. Během této akce však Marnie odpadne a začne Pam s ďábelským smíchem španělsky proklínat. Pam se začne odlepovat polovina jejího obličeje...

True Blood » 4th season: synopsis - 4x03 ~ If You Love Me, Why Am I Dyin'?

23. srpna 2013 v 23:03 | © A-P | Posted by: Shelley~

Sookie bojuje s Ericem, který ji chce stále kousnout. Až ve chvíli, kdy mu jednu pořádně vrazí se Eric vzpamatovává a začíná Sookie vyprávět, jak si v podstatě nic nepamatuje a jak ho o jeho paměť připravila čarodějnice Marnie. Sookie mu nabídne svou pomoc pod podmínkou, že ji Eric nikdy nekousne. I čarodějnická skupinka si líže rány po setkání s dvojicí upírů. Když se pak všichni ptají Marnie, jak byla schopna zablokovat jejich útok a naložit takto s Ericem odpovídá, že si to nepamatuje. Pokousaný Jason začíná mít obavy, že se opravdu proměňuje v pumodlaka. Když se Pam dozvídá o Erikově ztrátě paměti apeluje na Sookie, aby Erica ukryla ve svém domě a nikomu nevyzrazovala jeho přítomnost. Rovněž se nebojí pronést myšlenku, že za vším stojí právě Bill, který si chtěl nepohodlného Erica odklidit z cesty. Sookie se tak k plánu uvolí pod podmínkou, že jí bude Pam hlídání Erica platit. Sookie navštěvuje Alcida za účelem prosby, aby u sebe Erica schoval on. Při návštěvě se však objeví Debbie. Polekaná Sookie je v šoku, Alcide ji však ujistí, že Debiie už není na "Véčku" a že spolu teď žijí. Nabízí Sookie jako alternativu úkryt v jednom z rozestavěných domů, na kterých pracuje. Sookie za nabídku poděkuje a v rychlosti, zmatená odjíždí. Tara přemlouvá Sookie, aby se přimluvila u Erica, aby je tři nechal na pokoji i přes to, že se účastnili toho osudného čarodějnického zakročení proti němu. Sookie však popírá, že by Erica viděla a navíc začne rozhlašovat historku, že je podle Pam Eric nezvěstný. Lafayette se ve snaze napravit celou situace vydává za Pam do Fantagsie. Ta ho však chce za příkoří, které způsobili Ericovi zabít. V tu chvíli zasahují Tara a Jesus s pistolemi na dřevěné kůly. Učiní pak tajnou dohodu, že Pam nechá Lafayetta jít, když jí do 24 hodin dovedou Marnie. Marnie se snaží namátkou vyvolat nějakého ducha, který by se do ní vtělil. Objeví se před ní neznámá žena. Sookie je v poklidu doma, když se objeví její kmotřička víla. Snaží se Sookie přesvědčit, aby s ní odešla do jejího světa, Sookie však odmítá. Situaci ukončí Eric, který kmotřičku, ve snaze bránit Sookie, vysaje. ta se změní v ošklivého temného skřeta...

True Blood » 4th season: synopsis - 4x02 ~ You Smell Like Dinner

23. srpna 2013 v 23:01 | © A-P | Posted by: Shelley~

Rodina Jasonovi nové přítelkyně Jasona unese a sváže ve svém pumodlačím doupěti. Později pak vychází najevo, že chtějí aby spolu zplodili nového pumodlaka a zároveň v něj proměnili i Jasona. Sookie je nepředstavitelně rozhněvaná na Erica za to, že právě on koupil její dům. Ten ji posléze přesvědčí, že to bylo pouze proto, aby ji ochránil a přesvědčí ji, aby mu dovolila držet nad ní ochranou ruku. Sam se stává součástí skupinky měňavců. Přitahuje ho zde exotická Luna. Ta vysílá různé signály, ale kdy to na ni Sam zkusí, vždy se stáhne a uteče. Když se Hoyt a Jessica připletou k demonstraci proti upírům, oba dva se bezhlavě pouští do rvačky. Vše však někdo natáčí na kameru, což moc už takhle špatné politické situaci mezi oběma stranami nepřidá. Lafayette se nechá ukonejšit a vrací se k čarodějnické skupiny Marnie. Lafayette má stejně pořád obavy, že provozují černou magii, kort poté, co viděl Marnie vzkřísit mrtvého ptáka. Eric a Bill diskutují o možnosti nebezpečí od nově vzniklé čarodějnické skupiny. Společně pak skupinu konfrontují a snaží se Marnie vyprovokovat. Skupinka začne Billa blokovat a Marnie opět upadá do transu. V tomto stavu prokleje Erica. Ten vyděšeně mizí. Po cestě domů Sookie potkává absolutně zmateného "nového Erica". Mluví na něj, ale on ji nepoznává. Pak ucítí pach krve...

True Blood » 4th season: synopsis - 4x01 ~ She's Not There

23. srpna 2013 v 22:59 | © A-P | Posted by: Shelley~
synopsis

Úvod dílu začíná takřka přesně tam, kde skončila 3. série. Sookie se ocitá ve světě víl, kde poznává svojí vílí kmotřičku a naráží zde na svého dědu, kterého 20 let neviděla. V tomto světě se začnou ale dít prazvláštní věci. Sookie rychle odhalí, že jde o past a spustí se tím řada prazvláštních událostí. Po eskapádách se podaří Sookie uniknout a vrátit se z tohoto světa domů. Ocitá se na hřbitově, který je nedaleko od jejího domova. V tu chvíli se probouzí Bill a Eric, protože cítí, že Sookie hrozí nebezpečí. Sookie vejde do svého domu, kde je parta stěhováků, kteří se snaží vyklidit její dům. Odmítá odejít a tak muži přivolávají policii. Přijíždí Jason a je v šoku. Vysvětluje Sookie, že byla téměř rok pryč a že už si všichni mysleli, že je mrtvá. Mezitím Jesus přemluví Laffayetta, aby společně navštívili skupinu médií - čarodějnic, aby Laffayett zjistil, zda má stále nějaké vidiny. Tuto skupinu vede prapodivná Marnie, která v přítomnosti Laffayetta změní hlas a začne v tranzu odříkávat věci, které se mu stali. Laffayett těžce rozrušen touto skutečností ze skupiny odchází. Tara odjela z Bomtom, ve snaze na vše zapomenout, a začala provozovat ženské zápasy. Má přítelkyni, která však o její minulosti ani o tom, z jakého upířího šílenství pochází neví. Poté, co se Tara dozvídá, že Sookie žije, vrací se do Bontom a své přítelkyni namluví lživou historku o mrtvém dědečkovi. Jess a Hoyt začínají mít problémy - Hoyt vyžaduje po Jessice běžné záležitosti, jako je například vaření. Jess pak bojuje s touhou vysát každého, kdo ji přijde pod ruku. Bill se místo Russella Edingtona stává Králem. Na konci dílu se Sookie dozvídá, že to právě Erick koupil její dům, protože doufal a věřil, že je stále naživu a jednoho dne se objeví.
 
 

Reklama
{homepage} {archiv} {gallery}
Copyright © 2013 | Your Czech and Best Source about Anna Paquin
~ sources ~
apaquinsource.com